Aktywny Maluch - pozwól dziecku spróbować wielu dyscyplin sportowych.

Numer identyfikacyjny projektu: D - 51

Dzielnice: Wrotków

Opis skrócony:
Projekt przewiduje prowadzenie różnego typu zajęć sportowych aby umożliwić dzieciom odnalezienie swojej pasji.
Adresatami bezpłatnych zajęć sportowych i ogólnorozwojowych mają być dzieci przedszkolne (od 5 roku życia) oraz klasy 1-3 szkół podstawowych z gminy Lublin. Zajęcia będą prowadzone przez trenerów różnych dyscyplin m.in. piłki siatkowej, nożnej, tenisa stołowego, snookera, sztuk walki, w hali sportowej Aktywny Wrotków ul. Diamentowa 2 w Lublinie. Zajęcia ruchowe mają odbywać się w godz. 8-16 zamiast "siedzących" zajęć na świetlicach.

Opis rozszerzony:
Projekt będzie realizowany w dzielnicy Wrotków. Lokalizacja obiektu: ul. Diamentowa 2 (galeria Mega Meble).

Celem projektu na 2019 rok jest popularyzacja różnych dyscyplin sportowych wśród dzieci w wieku 5-11 lat oraz umożliwienie tymże dzieciom odkrycia i rozwijania talentu.

Cel ma zostać osiągnięty poprzez:
- prowadzenie zajęć m.in. z siatkówki, snookera, piłki nożnej, tenisa stołowego, tańca, sztuk walki i wielu innych.
- organizację ligi/turniejów międzyprzedszkolnych i międzyszkolnych.

Sport uczy skupienia, logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, systematyczności, szacunku dla rywala, zasad fair-play, a nawet geometrii i arytmetyki. Odrywa od wirtualnej rzeczywistości umożliwiając nawiązywanie przyjaźni w świecie realnym. Świetnie też przygotowuje młodych ludzi do pozytywnego reagowania na sytuacje stresowe oraz nieprzejmowania się tymi niekorzystnymi zdarzeniami, na które nie ma się wpływu. Czy wiesz, że wiele dzieci rezygnuje z realizacji swojej pasji ponieważ nie ma predyspozycji fizycznych do uprawiania określonych dyscyplin? Dlaczego nie umożliwić spróbowania np. gry w snookera, który jest doskonałą alternatywą dla tych dzieci, które uwielbiają rywalizację sportową, ale nie posiadają wybitnych predyspozycji atletycznych. Realizacja projektu umożliwi odkrycie talentów, które być może na zawsze pozostawałyby uśpione. A co jeśli to Ty mieszkasz z małym przyszłym mistrzem świata ?

Zwieńczeniem realizacji projektu na rok 2019 będzie przeprowadzenie turniejów międzyszkolnych i międzyprzedszkolnych (czerwiec).

Do tego, że dzieci potrzebują ruchu nie trzeba chyba nikogo przekonywać, wystarczy spojrzeć co dzieje się na przerwie na korytarzu w szkole. Małe latające pociski same pokazują czego im brakuje na co dzień.

Dla dzieci, które odkryją z nami swoją pasję projektodawca przewiduje kontynuację rozwoju w określonej dyscyplinie sportu poprzez organizowanie cyklicznych zajęć, szkoleń, turniejów, obozów.

Szacunkowe koszty projektu:
Wynagrodzenie trenerów150 000,00 zł
Wynajęcie hali345 000,00 zł
Organizacja, prowadzenie i nagrody w turniejach międzyprzedszkolnych (międzyszkolnych)30 000,00 zł
Materiały informacyjne4 000,00 zł
Środki czystości2 000,00 zł
Transport dzieci na zajęcia220 000,00 zł
SUMA:751 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Brak linków.

Załączniki:
Brak plików.

Autorzy projektu:
Kamil Szubarczyk664990965kamil.szubarczyk@gmail.com

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena negatywna – projekt miękki, a więc niezgodny z<br />regulaminem budżetu obywatelskiego.

Powrót do listy projektów