Baza szkoleniowa dla młodzieży Motoru – boisko sportowe

Numer identyfikacyjny projektu: D - 40

Dzielnice: Abramowice, Bronowice, Czechów Południowy, Czechów Północny, Czuby Południowe, Czuby Północne, Dziesiąta, Felin, Głusk, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Konstantynów, Kośminek, Ponikwoda, Rury, Sławin, Sławinek, Stare Miasto, Szerokie, Śródmieście, Tatary, Węglin Południowy, Węglin Północny, Wieniawa, Wrotków, Za Cukrownią, Zemborzyce

Opis skrócony:
Projekt obejmuję budowę boiska sportowego przy ul. Rusałki, przeznaczonego do treningów młodzieżowych grup Motoru Lublin. Ogrodzone boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 95 m x 50 m oraz oświetleniem pozwoli na prowadzenie szerokiej gamy zajęć także w godzinach wieczornych wiosną i jesienią, gdy mamy do czynienia z wczesnym zachodem słońca. W ramach kolejnych projektów, boisko może ulec dalszej rozbudowie poprzez dobudowanie trybun, budynku klubowego z szatniami i łazienkami oraz parkingu. Docelowo miałoby tam powstać kompleksowe centrum treningowe dla dzieci i młodzieży rozpoczynających przygodę z piłką nożną.

Problem braku niezbędnej bazy szkoleniowej od lat jest bolączką młodzieżowej piłki nożnej w Lublinie. Może jednak zostać rozwiązany w najbliższym czasie. Wspólnie dajmy dzieciom dobre miejsce do treningów. Pomóżmy realizować ich pasje i marzenia. Dzięki temu już wkrótce razem będziemy mogli być dumni z piłkarskich sukcesów naszej młodzieży!

Opis rozszerzony:
Projekt obejmuje budowę boiska sportowego przy ul. Rusałki (działka nr 10/12; własność Gminy Lublin), przeznaczonego do treningów młodzieżowych grup Motoru Lublin. Ogrodzone boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 95 m x 50 m oraz oświetleniem i piłkochwytami pozwoli na prowadzenie szerokiej gamy zajęć także w godzinach wieczornych wiosną i jesienią, gdy mamy do czynienia z wczesnym zachodem słońca.

W ramach kolejnych projektów, boisko może ulec dalszej rozbudowie poprzez dobudowanie trybun, budynku klubowego z szatniami i łazienkami oraz parkingu. Docelowo miałoby tam powstać kompleksowe centrum treningowe dla dzieci i młodzieży rozpoczynających przygodę z piłką nożną.

W przypadku gdyby koszt inwestycji przekraczał kwotę 1 200 000 zł, zakłada się rezygnację z budowy oświetlenia boiska.

Od lat mówi się, że na wschód od Wisły trudno o piłkę nożną na wysokim poziomie. Patrząc na liczbę drużyn z naszego regionu występujących w najwyższych klasach rozgrywkowych faktycznie nie wygląda to dobrze. Czas jednak zmienić ten stan! Najwyższy czas wykonać ciężką pracę u podstaw i wspólnymi siłami sprawić byśmy już wkrótce mogli być dumni z piłki nożnej w Lublinie i na Lubelszczyźnie. Przywróćmy blask świetności drużynie z naszego miasta – Motorowi Lublin!

Doskonale wiemy, że nie jest to proste zadanie. Co więcej, musi być ono jednocześnie realizowane na wielu płaszczyznach. Jedną z najważniejszych tychże płaszczyzn jest zaś szkolenie młodzieży. Pozytywne zmiany w szkoleniu przyniosły już pierwsze sukcesy: młodzieżowe drużyny Motoru wiodą prym w województwie i z sukcesami potrafią rywalizować z najlepszymi drużynami w kraju (m.in. zwycięstwa juniorów w Centralnej Lidze Juniorów i Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych), niemal wszyscy juniorzy starsi mają już za sobą debiut w seniorskiej drużynie żółto-biało-niebieskich, co więcej kilku naszych młodych piłkarzy otrzymało powołania do młodzieżowych reprezentacji naszego kraju, podczas gdy w kadrach wojewódzkich liczba regularnie powoływanych przekracza 20 osób. To wszystko cieszy ale to wciąż za mało. W tej chwili największą bolączką jest brak właściwej bazy szkoleniowej dla naszych młodych piłkarzy. Nowopowstały stadion - Arena Lublin odgrywa ważną rolę, lecz głównie dla piłki seniorskiej. Pozostałe obiekty są przestarzałe i wykorzystywane do różnych dyscyplin sportowych. W efekcie nasza utalentowana młodzież nadal nie ma gdzie zdobywać nowych piłkarskich umiejętności. Przez to ciężka praca młodych żółto-biało-niebieskich nie jest w pełni wykorzystywana.

Problem bazy szkoleniowej możemy rozwiązać już w najbliższym czasie – potrzebna jest nam jednak do tego pomoc Mieszkańców Lublina. Wspólnie dajmy dzieciom miejsce do treningów. Pomóżmy realizować ich pasje i marzenia. Dzięki temu już wkrótce razem będziemy mogli być dumni z piłkarskich sukcesów naszej młodzieży. Młodzieży, która będzie chlubą Lublina, a z czasem przywróci Motorowi należne miejsce w piłkarskiej elicie!

Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja (Wymagana w przypadku projektów inwestycyjnych. Szacunkowy koszt dokumentacji to ok. 5% całości inwestycji)50 000,00 zł
Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem1 150 000,00 zł
SUMA:1 200 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
strona na portalu Facebookhttps://www.facebook.com/Baza-szkoleniowa-dla-m%C5%82odzie%C5%BCy-Motoru-Lublin-BO-2017-1765640970364132

Załączniki:
Brak plików.

Autorzy projektu:
Dariusz Misiurek605076412admin@pilkarskienadzieje.pl

Lokalizacja na mapie Google:

Powrót do listy projektów