Baza szkoleniowa dla młodzieży Motoru – boisko sportowe

Numer identyfikacyjny projektu: D - 17

Dzielnice: Abramowice, Bronowice, Czechów Południowy, Czechów Północny, Czuby Południowe, Czuby Północne, Dziesiąta, Felin, Głusk, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Konstantynów, Kośminek, Ponikwoda, Rury, Sławin, Sławinek, Stare Miasto, Szerokie, Śródmieście, Tatary, Węglin Południowy, Węglin Północny, Wieniawa, Wrotków, Za Cukrownią, Zemborzyce

Opis skrócony:
Projekt obejmuję budowę boiska sportowego przy ul. Rusałki, przeznaczonego do treningów młodzieżowych grup Motoru Lublin. Ogrodzone boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 100 m x 50 m oraz oświetleniem pozwoli na prowadzenie szerokiej gamy zajęć, także w godzinach wieczornych wiosną i jesienią. W ramach kolejnych projektów oraz innych źródeł finansowania, boisko może ulec dalszej rozbudowie poprzez dobudowanie trybun, budynku klubowego z szatniami i łazienkami oraz parkingu. Docelowo miałoby tam powstać kompleksowe centrum treningowe dla dzieci i młodzieży rozpoczynających przygodę z piłką nożną.

Problem braku niezbędnej bazy szkoleniowej od lat jest bolączką młodzieżowej piłki nożnej w Lublinie. Może jednak zostać rozwiązany w najbliższym czasie. Wspólnie dajmy dzieciom dobre miejsce do treningów. Pomóżmy realizować ich pasje i marzenia. Dzięki temu już wkrótce razem będziemy mogli być dumni z piłkarskich sukcesów naszej młodzieży!

Opis rozszerzony:
Projekt obejmuje budowę boiska sportowego przy ul. Rusałki (działka nr 10/12; własność Gminy Lublin), przeznaczonego do treningów młodzieżowych grup Motoru Lublin. Ogrodzone boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 100 m x 50 m oraz oświetleniem i piłkochwytami pozwoli na prowadzenie szerokiej gamy zajęć także w godzinach wieczornych wiosną i jesienią. W ramach kolejnych projektów oraz innych źródeł finansowania, boisko może ulec dalszej rozbudowie poprzez dobudowanie trybun, budynku klubowego z szatniami i łazienkami oraz parkingu. Docelowo miałoby tam powstać kompleksowe centrum treningowe dla dzieci i młodzieży rozpoczynających przygodę z piłką nożną. W przypadku gdy koszt inwestycji będzie przekraczał kwotę 1 200 000 zł, zakłada się rezygnację z budowy oświetlenia boiska.

Od lat mówi się, że na wschód od Wisły trudno o piłkę nożną na wysokim poziomie. Patrząc na liczbę drużyn piłkarskich z naszego regionu występujących w najwyższych klasach rozgrywkowych rzeczywiście nie wygląda to dobrze. Najwyższy czas to zmienić! Nie jest to łatwe zadanie. Co więcej, musi być jednocześnie realizowane na wielu płaszczyznach. Jedną zaś z najważniejszych płaszczyzn jest szkolenie młodzieży. Dobra drużyna musi mieć odpowiednie zaplecze kadrowe w postaci wychowanków, młodych zawodników zasilających pierwszy zespół. Pozytywne zmiany w szkoleniu, które zostały wprowadzony w ostatnich latach przyniosły już pierwsze sukcesy: młodzieżowe drużyny Motoru wiodą prym w województwie i z sukcesami potrafią rywalizować z najlepszymi drużynami w kraju (m.in. rywalizacja w Centralnych Ligach Juniorów i Trampkarzy), liczna grupa juniorów starszych ma już za sobą debiut w seniorskiej drużynie żółto-biało-niebieskich, co więcej kilku młodych piłkarzy Motoru otrzymało powołania do młodzieżowych reprezentacji naszego kraju, podczas gdy w kadrach wojewódzkich liczba regularnie powoływanych przekracza 20 osób. To wszystko cieszy ale to wciąż za mało. W tej chwili największą bolączką jest brak odpowiedniej bazy szkoleniowej dla młodych piłkarzy. Nowopowstały stadion - Arena Lublin odgrywa ważną rolę, lecz głównie dla piłki seniorskiej. Pozostałe obiekty są przestarzałe i wykorzystywane do różnych dyscyplin sportu. W efekcie nasza utalentowana młodzież nadal ma ograniczone możliwości szlifowania piłkarskich umiejętności. Przez to ciężka praca młodych żółto-biało-niebieskich nie jest w pełni wykorzystywana.

Problem bazy szkoleniowej możemy rozwiązać już w najbliższym czasie – potrzebna jest nam jednak do tego pomoc Mieszkańców Lublina. Wspólnie dajmy dzieciom miejsce do treningów. Pomóżmy realizować ich pasje i marzenia. Dzięki temu już wkrótce razem będziemy mogli być dumni z piłkarskich sukcesów naszej młodzieży. Młodzieży, która będzie chlubą Lublina, a z czasem przywróci Motorowi należne miejsce w piłkarskiej elicie!

Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja (Wymagana w przypadku projektów inwestycyjnych. Szacunkowy koszt dokumentacji to ok. 5% całości inwestycji)60 000,00 zł
Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem1 140 000,00 zł
SUMA:1 200 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Brak linków.

Załączniki:
bo_rusalka_mapka.jpg
scanner_20180408_152053.jpg

Autorzy projektu:
Bartłomiej Janiszewski502908999b.janiszewski@motorlublin.eu

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena negatywna – szacunkowy koszt ok 1 700 000

Powrót do listy projektów