Bezpieczna ulica – poprawa bezpieczeństwa drogowego na Felinie

Numer identyfikacyjny projektu: M - 19

Dzielnice: Felin

Opis skrócony:
Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierowców na Felinie, poprzez wytyczenie i budowę ogólnodostępnych miejsc parkingowych wzdłuż ul. Gen. Witolda Urbanowicza i tym samym uporządkowanie kwestii parkowania na tej ulicy.

Opis rozszerzony:
Projekt zakłada wytyczenie i budowę ogólnodostępnych ok. 25-30 miejsc parkingowych wzdłuż ul. Gen. Witolda Urbanowicza na os. Nowy Felin.
Osiedle rozwija się bardzo dynamicznie, ciągle są wznoszone kolejne bloki, a miejska infrastruktura drogowa nie nadąża za rozwojem tego terenu, w szczególności w zakresie dostępności miejsc parkingowych.
Obecnie przy ul. Urbanowicza brak jest jakichkolwiek miejsc parkingowych, przez co kierowcy parkują na jezdni (równolegle do krawędzi od strony budynków nr 2, 10, 12– tj, północnej i północno-wschodniej). To utrudnia przejazd ulicą, a także ogranicza widoczność kierowcom poruszającym się po jezdni, jak też korzystającym ze zjazdów pod budynki przy tej ulicy. Zjazdy do budynków „przecinają” chodnik, którym poruszają się piesi (w tym liczne dzieci mieszkające na osiedlu). Parkujące na jezdni auta ograniczają pieszym widoczność, przez co trudniej dostrzec samochód którego kierowca zamierza wjechać na zjazd do budynków.
Miejsca parkingowe w ilości ok 25-30 szt. mogłyby zostać wytyczone wzdłuż ul. Urbanowicza od strony południowej i południowo-wschodniej (załącznik nr 1, 2 i 3) na działkach nr: 20/3, 20/2, 20/5, 21/6, 22/5, 23/4 , 24/1 (ark. 8, obręb 0011 - Dziesiąta Wieś).
Utworzenie miejsc parkingowych na osiedlu przyczyniło by się do uregulowania kwestii parkowania aut, ułatwiło przejazd ulicą, a także przede wszystkim podniosło by poziom bezpieczeństwa pieszych i kierowców.

Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja (Wymagana w przypadku projektów inwestycyjnych. Szacunkowy koszt dokumentacji to ok. 5% całości inwestycji)10 000,00 zł
Budowa 25-30 miejsc parkingowych przy jezdni (w zatoce)165 000,00 zł
SUMA:175 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
https://www.facebook.com/Projekt-M-19-Bezpieczna-ulica-267417314000784/

Załączniki:
zal. nr 1.png
zal. nr 2.png
zal. nr 3.JPG

Autorzy projektu:
Piotr Domanski501038263piotrekdomanski@o2.pl

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena pozytywna z zastrzeżeniami: zbyt wąski pas drogowy nie ma technicznych możliwości na wyznaczenie pełnowymiarowych zatok do parkowania równoległego. Można poszerzyć chodnik i wyznaczyć miejsca parkingowe z częściowym parkowaniem na jezdni i chodniku.

Powrót do listy projektów