Bezpieczne przejście dla pieszych i ułatwienie wyjazdu dla kierowców w dzielnicy Dziesiąta (Kunickiego, Reja, Wyspiańskiego, Orzeszkowej)

Numer identyfikacyjny projektu: D - 79

Dzielnice: Dziesiąta

Opis skrócony:
Budowa wysepki na przejściu dla pieszych na ul. Kunickiego na wysokości Reja (przystanek MPK Reja 01 i Reja 02) oraz montaż sygnalizacji świetlnej "na żądanie".
Przejście prowadzi przez czteropasmową jezdnię o wysokim natężeniu ruchu, gdzie kierowcy rozwijają bardzo dużą prędkość. Po obu stronach ulicy znajdują się przedszkole, sklepy, przystanki MPK, punkty usługowe i ochrony zdrowia, firmy i restauracje. Prowadzi tamtędy droga do miejsc rekreacji - nad rzekę, plac zabaw Zielony Zakątek. Jest to bardzo niebezpieczne przejście dla pieszych uczęszczane przez dzieci i młodzież, konieczne do przejścia w celu dojazdu do i z centrum Lublina. W tym miejscu zdarza się bardzo dużo wypadków, również śmiertelnych.
Realizacja projektu poprawi bezpieczeństwo pieszych oraz pozwoli kierowcom na bezpieczne i szybsze włączenie się do ruchu z ulicy Reja, Wyspiańskiego i Orzeszkowej.

Przeniesiony z projektów małych - poprzedni nr M-82

Opis rozszerzony:
Budowa wysepki na przejściu dla pieszych na ul. Kunickiego na wysokości Reja (przystanek MPK Reja 01 i Reja 02) oraz montaż sygnalizacji świetlnej "na dotyk".

Przejście prowadzi przez czteropasmową jezdnię na ul. Kunickiego o wysokim natężeniu ruchu, gdzie kierowcy rozwijają bardzo dużą prędkość, mimo ograniczenia dozwolonej szybkości do 50 km/h. Przejście pomimo oznaczenia biało-czerwoną zebrą jest ignorowane przez kierowców. Nie respektują oni pierwszeństwa pieszych i często dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji z ich udziałem.

Po obu stronach ulicy znajdują się przedszkole, sklepy, przystanki MPK, punkty usługowe i ochrony zdrowia, firmy i restauracje. Prowadzi tamtędy droga do miejsc rekreacji - nad rzekę, plac zabaw Zielony Zakątek. Jest to bardzo niebezpieczne przejście dla pieszych uczęszczane przez dzieci i młodzież, konieczne do przejścia w celu dojazdu do i z centrum Lublina. W tym miejscu zdarza się bardzo dużo wypadków, również śmiertelnych.

Budowa wysepki jest niezbędna dla bezpieczeństwa pieszych - dzieci i dorosłych - na czteropasmowej jezdni. Włączenie zielonego światła dla pieszych "na żądanie" pozwoli na bezpieczne przejście, skróci czas oczekiwania, a jednocześnie nie wpłynie negatywnie na płynność ruchu samochodowego. Jednocześnie pozwoli włączyć się do ruchu kierowcom z bocznych ulic do ul. Kunickiego, w szczególności wyjeżdżającym w lewo.

Realizacja projektu poprawi bezpieczeństwo pieszych oraz pozwoli kierowcom na bezpieczne i szybsze włączenie się do ruchu z ulicy Reja, Wyspiańskiego i Orzeszkowej.

Szacunkowe koszty projektu:
Budowa sygnalizacji świetlnej500 000,00 zł
SUMA:500 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Brak linków.

Załączniki:
Bezpieczne przejscie dla pieszych na Dziesiatej000.png

Autorzy projektu:
Monika Sadowska604242348Fajnemaszpekaesy@o2.pl

Lokalizacja na mapie Google:

Powrót do listy projektów