Budowa drogi dojazdowej ul.Łazienkowska w Lublinie

Numer identyfikacyjny projektu: D - 43

Dzielnice: Dziesiąta

Opis skrócony:
Budowa drogi na łączniku ulic Próżnej i Łazienkowskiej oraz położenie nawierzchni utwardzonej na części ulicy Łazienkowskiej w Lublinie.

Opis rozszerzony:
Projekt ma na celu umożliwienie dojazdu do posesji położonych przy ulicy Łazienkowskiej w Lublinie.Projekt składa się z dwóch części
1/Budowa łącznika ok 50 metrów pomiędzy ulicami Próżną i Łazienkowską na działce o numerze 157 przy ulicy Łazienkowskiej.

W chwili obecnej jest to grunt nie utwardzony z którego korzystają mieszkańcy ulicy Łazienkowskiej oraz inni użytkownicy np.kurierzy firm transportowych(nagminnie),kontrachenci Zakładów Piwowarskich Perła.Teren ten nie posiada żadnego utwardzenia , przy łączniku ulic znajduje się znak drogowy z informacja " Teren niezagospodarowany"
droga przejezdna jest tylko latem w odpowiednich warunkach pogodowych czyli nawierzchnia musi być sucha.Po deszczu w czasie opadów droga staje się nieprzejezdnym błotem z wysokimi koleinami które pozostawiają ciężkie samochody próbujące się tą drogą wydostać.Znacznie uprościła by to sposób przedostania się do zamieszkanych posesji .
Do realizacji tej części projektu kwalifikowało by się położenie nawierzchni utwardzonej na długości ok 50 m.

2/Położenie nawierzchni utwardzonej na ulicy Łazienkowskiej od numeru budynku 12 ponieważ do tego miejsca droga jest utwardzona kostką, do końca ulicy czyli ostatnich budynków nr.25 i 27.
Ulica z jakichś powodów utwardzona jest tylko w części natomiast mieszkańcy którzy posiadający swoje posesje poniżej utwardzenia skazani są na ogromne trudności z dostaniem się do swoich domów.Nieutwardzona część ulicy to droga ziemna pokryta nierównościami , koleinami ,dziurami .Przejechanie do posesji poniżej numeru 12 jest nie lada wyzwaniem.Jeżeli warunki pogodowe dopisują jesteśmy w stanie przejechać wyboistą drogą do domu , natomiast w sytuacji opadów deszczu śniegu jest to karkołomny wyczyn.Ogromne wyrwy zalane są wodą więc oszacowanie jej głębokości jest bardzo trudne , a uszkodzenie auta jest bardzo realne.Przy ulicy Łazienkowskiej znajduje się pełne uzbrojenie terenu.Posiadamy sieć energetyczną ,gazową ,chodniki oraz oświetlenie ulicy. Poważnym problemem jest jedynie możliwość dojazdu do posesji. Nie jest pozytywnym wizerunkiem miasta aby w centrum znajdowały się miejsca tak nieprzejezdne i nieprzyjazne dla mieszkańców Lublina.
Połączenie tych dwóch elementów poprawy nawierzchni terenu w znacznym stopniu zabezpieczyło by komfort życia mieszkańców ulicy Łazienkowskiej oraz osób korzystających z tych przejazdów oraz przyczyniło by się do lepszego postrzegania tych terenów.
Całość inwestycji to ok 220 metrów.

Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja (Wymagana w przypadku projektów inwestycyjnych. Szacunkowy koszt dokumentacji to ok. 5% całości inwestycji)500 000,00 zł
SUMA:500 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Brak linków.

Załączniki:
Brak plików.

Autorzy projektu:
Rubaj Małgorzata509547231auto-luxkozak@o2.pl
Rubaj Piotr 509547230auto-luxkozak@o2.pl

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena pozytywna

Powrót do listy projektów