Budowa parkingu dla samochodów osobowych wzdłuż bloku przu ul. Wyżynnej 21

Numer identyfikacyjny projektu: M - 40

Dzielnice: Czuby Południowe

Opis skrócony:
Przedmiotem projektu jest utwardzenie miejsc parkingowych zlokalizowanych wzdłuż bloku nr 21 przy ul. Wyżynnej . Miejsca parkingowe w tej części miasta są w niewystarczającej liczbie, natomiast wskazane miejsce idealnie się do tego nadaje. Utwardzenie podłoża oraz zainstalowanie co najmniej betonowych kratownic w miejscu parkowania samochodów z pewnością ułatwi życie mieszkańcom osiedla. Zlokalizowane parkingi ze szlabanami w okolicy nie dają dostępu do miejsc parkingowych dla mieszkańców w/w bloku i sąsiednich, a stworzone miejsca parkingowe przez istniejącą Spółdzielnie Mieszkaniową są kroplą w morzu w dzisiejszych czasach, gdzie samochód nie jest już dobrem luksusowym o koniecznością. Duża odległość do najbliższych przystanków miejskiej komunikacji dodatkowo sprzyja wzrostowi liczby pojazdów.

Opis rozszerzony:
Przedmiotem projektu jest utwardzenie miejsc parkingowych zlokalizowanych wzdłuż bloku nr 21 przy ul. Wyżynnej , zlokalizowanym na działce nr 106/12, arkusz 4, nr obrębu 27, okręg: Rury Bonifraterskie. Powierzchnia działki 856m2, rodzaj użytków Bp. Według wyliczeń można zlokalizować tam min. 25 miejsc parkingowych. Podłoże klasyczne (kostka) lub częściowo utwardzone , kratownica betonowa z drenażem. Od czasu powstania bloków zlokalizowanych przy tej ulicy (rok budowy 1992) parkują tam samochody, jednak jest to grunt nieutwardzony rozjeżdżony przez samochody. W niektórych miejscach leżą betonowe płyty, które są pozostałością po budowie (26 lat). Miejsce to bezwzględnie wymaga zagospodarowania, zniszczone przez samochody krawężniki oraz jezdnia nie pasują do wymienionych w ostatnim czasie latarni na ekologiczne, ledowe.

Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja (Wymagana w przypadku projektów inwestycyjnych. Szacunkowy koszt dokumentacji to ok. 5% całości inwestycji)6 000,00 zł
wykonanie169 000,00 zł
SUMA:175 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Brak linków.

Załączniki:
Brak plików.

Autorzy projektu:
Dorota Walencik533535954walencik.dorota@gmail.com

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena pozytywna

Powrót do listy projektów