Budowa placu zabaw na terenach zielonych przy Arenie.

Numer identyfikacyjny projektu: O - 72

Dzielnice: Abramowice, Bronowice, Czechów Południowy, Czechów Północny, Czuby Południowe, Czuby Północne, Dziesiąta, Felin, Głusk, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Konstantynów, Kośminek, Ponikwoda, Rury, Sławin, Sławinek, Stare Miasto, Szerokie, Śródmieście, Tatary, Węglin Południowy, Węglin Północny, Wieniawa, Wrotków, Za Cukrownią, Zemborzyce

Opis skrócony:
W pobliżu stadionu Arena nie ma żadnego miejsca gdzie mogą spędzić czas rodzice ze swoimi pociechami. Często odbywają się tutaj różnego rodzaju imprezy, gdzie całe rodziny spędzają wolny czas, rodzice przywożą również starsze dzieci na treningi piłki nożnej - dlatego wybudowanie placu zabaw byłoby bardzo wskazane aby zapewnić maluchom miejsce do zabawy. Obok znajduje się również ścieżka rowerowa co zachęciłoby również do odpoczynku rodziców aktywnie spędzających czas.

Opis rozszerzony:
Wskazana lokalizacja placu zabaw umiejscowiona jest na działce należącej do miasta Lublin.Do celów budowy przyjęto cennik miejski, oczywiście dopuszczalne są modyfikacje. We wskazanym terenie nie ma miejsca gdzie mogą spędzić czas rodzice z najmniejszymi dziećmi a jest to miejsce odwiedzane przez całe rodziny. Wiele osób przychodzi na imprezy organizowane na Arenie Lublin - jednak nie zawsze małe dzieci wytrzymują na krzesełkach dużo czasu.Często widać mamy spacerujące z dziećmi po parkingu.Dodatkowo rodzice przywożą starsze dzieci na mecze piłki nożnej organizowane na boiskach treningowych i spędzają czas przy ogrodzeniu z innymi dziećmi gdyż nie ma miejsca gdzie mogłyby się pobawić.Będąca w pobliżu ścieżka rowerowa również zachęciłaby rodziców do przerwy na placu zabaw w trakcie wycieczki rowerowej. Przyjazne miasto musi oferować swoim mieszkańcom możliwości odpoczynku i wspólnego spędzania czasu.

Szacunkowe koszty projektu:
Budowa 7 - elementowanego placu zabaw wraz z ogrodzeniem i ławkami150 000,00 zł
Wiata rowerowa na 10 rowerów8 000,00 zł
Kosze na śmieci 2 szt2 400,00 zł
Nasadzenie drzew iglastych o wysokości 1-1,5 metra - 10 szt4 000,00 zł
SUMA:164 400,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Brak linków.

Załączniki:
Brak plików.

Autorzy projektu:
Lidia Kasprzak - Chachaj601269074prestolidka@o2.pl

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena negatywna – kompleks w pełni zagospodarowany. Brak jest rezerwy terenu pod proponowany pomysł.

Powrót do listy projektów