Budowa ścieżki rowerowej łączącej Ponikwodę z nowo powstającym Parkiem Zawilcowa

Numer identyfikacyjny projektu: D - 2

Dzielnice: Kalinowszczyzna, Ponikwoda

Opis skrócony:
Celem projektu jest budowa 1,4km ścieżki rowerowej biegnącej wąwozem wzdłuż ulic Rumiankowej i Świdnickiej, łączącej północne osiedla Ponikwody z nowo powstającym Parkiem Zawilcowa. Umożliwi ona skorzystanie z uroków parku tym mieszkańcom, którzy w chwili obecnej nie mają dostępu do zielonych terenów rekreacyjnych oraz może stać się w przyszłości zaczątkiem bardziej rozbudowanej infrastruktury wypoczynkowej, podobnej do tej, istniejącej w wąwozie na Czubach, w okolicach al. Jana Pawła II.
Projekt budowlany ścieżki od skrzyżowania Walecznych/Węglarza/Strzembosza poprzez okolice Parku Zawilcowa, aż do Dworka Graffa powstał już w 2006r, niestety do tej pory został wykonany jedynie I etap od Dworka Graffa do ul. Zawilcowej.
Teraz, gdy w przyszłym roku Park Zawilcowa ma zostać udostępniony mieszkańcom, trzeba zadbać, aby jak najwięcej osób mogło z niego korzystać!

Opis rozszerzony:
Celem projektu jest budowa 1,4km ścieżki rowerowej biegnącej wąwozem wzdłuż ulic Rumiankowej i Świdnickiej łączącej północne osiedla Ponikwody z nowo powstającym Parkiem Zawilcowa.
Początek ścieżki: obecny koniec ścieżki wzdłuż ul. Węglarza, koniec ścieżki: włączenie w ul. Ignacego Daszyńskiego.
Szerokość ścieżki 2m, bez oświetlenia, nawierzchnia asfaltowa, z możliwością dodania oświetlenia, ławek, itp w następnych etapach.
W załącznikach przesyłam wykonany w 2006r projekt budowlany (ściągnięty z bip.lublin.eu), który trzeba będzie zaktualizować i uzupełnić o wpięcie do ul. Daszyńskiego.

Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja (Wymagana w przypadku projektów inwestycyjnych. Szacunkowy koszt dokumentacji to ok. 5% całości inwestycji)20 000,00 zł
Koszt budowy1 180 000,00 zł
SUMA:1 200 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Brak linków.

Załączniki:
Proj. bud. wyk.(sciezka rowerowa ul.Zwiazkowa-Walecznych .pdf
Proj. Bud. Wyk. 2 odc. (Org. Ruchu).pdf
Proj. Bud. Wyk. 1 odc. (Org. Ruchu) .pdf

Autorzy projektu:
Karol Piekarski602797490kpiekarski@lublin.eu

Lokalizacja na mapie Google:

Powrót do listy projektów