Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż al. Solidarności od stacji obsługi PZM w kierunku podstacji gazowej i restauracji Locomotiva

Numer identyfikacyjny projektu: D - 16

Dzielnice: Śródmieście

Opis skrócony:
Na przełomie roku 2016 i 2017 powstała możliwość bezkolizyjnego przejazdu z al. Unii Lubelskiej aż do stacji obsługi PZM przy al. Solidarności, gdyż została zrealizowana ścieżka rowerowa wzdłuż al. Tysiąclecia (od al. Unii Lubelskiej do ul. Lubartowskiej) i powstała droga serwisowa od ul. Browarnej.
Niniejszy projekt zakłada kontynuację budowy bezpiecznego połączenia rowerowego w kierunku zachodnim do ul. Prusa i dalej w kierunku ul. Północnej (w pobliże stacji redukcyjnej gazu i restauracji Locomotiva).
W przyszłości zakłada się powstanie łącznika ścieżki do do ul. Północnej obok stacji redukcyjnej gazu (dla połączenia ul. Szeligowskiego i wąwozów Czechowa Południowego).

Opis rozszerzony:
Projekt zakłada przebudowę istniejącego ciągu pieszego wzdłuż al. Solidarności od stacji obsługi PZM w kierunku zachodnim do ul. Prusa w celu wydzielenia ścieżki rowerowej o szerokości min. 2 m z nawierzchnią asfaltową, wydzielenie przejścia rowerowego przez ul. B. Prusa a następnie poprowadzenie ścieżki w kierunku ul. Północnej (w pobliże stacji redukcyjnej gazu i restauracji Locomotiva).
Łączna długość ścieżki wynosi ok. 500 mb.

W przyszłości zakłada się też powstanie łącznika ścieżki do ul. Północnej obok stacji redukcyjnej gazu (dla połączenia ul. Szeligowskiego i wąwozów Czechowa Południowego).

Lokalizację ścieżki na fotoplanie pokazano w załączniku nr 1.

Planowana ścieżka zostanie zrealizowana na działce nr 61/4 - ark.3, obręb nr 7 Czwartek oraz na działkach nr 36/7 i 36/16 – ark.16, obręb nr 18 Lemszczyzna.

Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja (Wymagana w przypadku projektów inwestycyjnych. Szacunkowy koszt dokumentacji to ok. 5% całości inwestycji)10 000,00 zł
Roboty budowlane490 000,00 zł
SUMA:500 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Brak linków.

Załączniki:
Zal.1 Sciezka rowerowa wzdluz al. Solidarnosci od PZM.PDF

Autorzy projektu:
RADOSŁAW OSIAK724340353radoslaw_osiak@wp.pl

Lokalizacja na mapie Google:

Powrót do listy projektów