CHODNIK I OŚWIETLENIE NA ULICY PASIECZNEJ W ZEMBORZYCACH

Numer identyfikacyjny projektu: D - 11

Dzielnice: Zemborzyce

Opis skrócony:
Projekt zakłada budowę chodnika o szerokości 1,5m wzdłuż całej długości ulicy Pasiecznej w Zemborzycach, w tym na przystankach "Ku Słońcy NŻ 01 oraz 02", ustawienie 30 latarni ulicznych w odległościach 30m od siebie, a także postawienie wiaty przystankowej na przystanku "Ku Słońcu NŻ 02".

Ulica Pasieczna jest jedną z bardziej ruchliwych ulic w Zemborzycach, a brak oświetlenia, chodnika i zły stan drogi stwarzają niebezpieczeństwo dla kierowców jak i wielu poruszających się poboczami (często też po zmroku) pieszych, zamieszkujących ulice Ku Słońcu i Sarnią.

Opis rozszerzony:
Zgłoszony przeze mnie projekt zakłada budowę chodnika o szerokości 1,5m wzdłuż całej długości ulicy Pasiecznej w Zemborzycach (po jednej stronie ulicy), w tym na przystankach "Ku Słońcu NŻ 01 oraz 02" (kawałka chodnika na przystanku po przeciwnej stronie o długości 5m), a także ustawienie 30 latarni ulicznych w odległościach 30m od siebie. Ulica jest bardzo ruchliwa i w złym stanie technicznym. Dzięki temu projektowi poprawi się bezpieczeństwo wśród kierowców i pieszych uczęszczających tę ulicę. Wielu mieszkańców ulic Ku Słońcu oraz Sarniej dociera pieszo tą ulicą na przystanki "Ku Słońcu" oraz przystanki znajdujące się na ulicy Krężnickiej. RÓWNIEŻ W NOCY! Warto dodać, że drogą tą poruszają się również dzieci. Postawienie wiaty przystankowej na przystanku "Ku Słońcu NŻ 02" ochroniłoby pieszych przed złymi warunkami pogodowych podczas oczekiwania na autobus linii 78, który lubi się spóźniać.

Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja (Wymagana w przypadku projektów inwestycyjnych. Szacunkowy koszt dokumentacji to ok. 5% całości inwestycji)15 000,00 zł
30 latarni ulicznych350 000,00 zł
900mb chodnika o szerokości 1,5m370 000,00 zł
wiata przystankowa na przystanku Ku Słońcu 15 000,00 zł
SUMA:750 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Brak linków.

Załączniki:
Brak plików.

Autorzy projektu:
Oliwier Orlik500366932oliwierorlik@onet.pl

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena pozytywna z zastrzeżeniami – do projektu należy dodać
dokumentację i koszt podnieść do 750 000 zł

Powrót do listy projektów