Chodnikiem przez Bystrzycę

Numer identyfikacyjny projektu: M - 5

Dzielnice: Wrotków, Zemborzyce

Opis skrócony:
Budowa bezpiecznego połączenia Zemborzyc z os. Nałkowskich - chodnik, oświetlenie i monitoring w miejscu łączącym dzielnice i tereny rekreacyjne wykorzystywane przez wielu mieszkańców miasta Lublina. Dla użytkowników głównej ścieżki rowerowej w mieście - wiata i stacja do samoobsługowych napraw rowerów.

Opis rozszerzony:
Na projekt składa się budowa chodnika wraz z oświetleniem od na przedłużeniu ulicy Rąblowskiej do ulicy Romera, wraz z instalacją oświetlenia. Dodatkowy element to stacja napraw rowerów usytuowana nieopodal mostu i wybiegu dla psów nad Bystrzycą.

Realizacja zadania pozwoli na powstanie najkrótszego i bezpiecznego połączenia dla osób mieszkających po obu stronach
Bystrzycy, jak również dla mieszkańców innych dzielnic Lublina korzystających z pobliskich ogródków działkowych czy też terenów rekreacyjnych (połączenie ścieżki rowerowo-pieszej Zalew-Centrum z okolicami Starego Lasu).

Stacja samoobsługowej naprawy rowerów usytuowana przy głównej ścieżce rowerowej Lublina, w miejscu gdzie łączy się ona z dużym osiedlem, będzie służyć wielu rowerzystom do drobnych napraw czy też kontroli ciśnienia w oponach, a zatem wpłynie na komfort i bezpieczeństwo korzystania ze ścieżki rowerowej. Wiata z kolei pomoże rowerzystom "uwięzionym" na ścieżce przez deszcz - jedynym schronieniem między miastem a zalewem nie będą już tylko most kolejowy i most koło LKJ.

Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, szczególnie dzieci chodzących tą drogą do szkoły czy też na przystanek, projekt zakłada montaż monitoringu w okolicach mostu, po stronie ścieżki rowerowej. W połączeniu z oświetleniem będzie to istotny element monitoringu miejskiego, w miejscu z którego korzysta wielu mieszkańców a które nie jest tym monitoringiem objęte w żaden sposób.

Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja (Wymagana w przypadku projektów inwestycyjnych. Szacunkowy koszt dokumentacji to ok. 5% całości inwestycji)15 000,00 zł
chodnik 300m128 000,00 zł
latarnie parkowe 10 szt120 000,00 zł
stacja naprawy rowerów4 000,00 zł
monitoring25 000,00 zł
wiata rowerowa8 000,00 zł
SUMA:300 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Facebookhttps://www.facebook.com/Chodnikiem-przez-Bystrzycę-projekt-obywatelski-142950753199002

Załączniki:
projekt m-5.jpg
IMG_6023.JPG
IMG_6006.JPG
IMG_6013.JPG

Autorzy projektu:
Paweł Sarat609409477psarat@wp.pl

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena pozytywna z zastrzeżeniami: realizacja możliwa z wyłączeniem działki 30/9. Koszt zwiększony do 300 000 zł. Realizacja do wysokości środków.

Powrót do listy projektów