Lublin miastem akceptacji - cykl działań społeczno – kulturalnych

Numer identyfikacyjny projektu: O - 48

Dzielnice: Abramowice, Bronowice, Czechów Południowy, Czechów Północny, Czuby Południowe, Czuby Północne, Dziesiąta, Felin, Głusk, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Konstantynów, Kośminek, Ponikwoda, Rury, Sławin, Sławinek, Stare Miasto, Szerokie, Śródmieście, Tatary, Węglin Południowy, Węglin Północny, Wieniawa, Wrotków, Za Cukrownią, Zemborzyce

Opis skrócony:
Celem projektu jest wsparcie dla postaw przyznających równe prawo do pełnego rozwoju oraz udziału w obszarze publicznym lubelskiej społeczności LGBT, tj. grupy mniejszościowej składającej się z osób homoseksualnych, biseksualnych, transpłciowych oraz innych osób nieheteronormatywnych. Chcemy to osiągnąć poprzez cykl działań prezentujących obszar tego co wspólne oraz ukazujących, że to co odmienne, nie zagraża przekonaniom opartym na dominującym w kulturze europejskiej systemie wartości. Projekt składa się z kilku modułów:
• kampania społeczna “Sąsiedzi”;
• publikacja popularnonaukowa;
• cykliczny przegląd filmów;
• warsztaty antydyskryminacyjne,
• jednodniowa akcja o charakterze symbolicznym.

Opis rozszerzony:
Projekt o charakterze społeczno-kulturowym, którego celem jest wzmocnienie lubelskiej społeczności LGBT, tj. grupy mniejszościowej składającej się z osób homoseksualnych, biseksualnych czy transpłciowych oraz innych osób nieheteronormatywnych. Projekt składa się z kilku modułów: kampania społeczna “Sąsiedzi”, publikacja popularnonaukowa, cykliczny przegląd filmów, pomoc psychologiczno-terapeutyczna oraz dwie akcje jednodniowe o charakterze symbolicznym.

Sąsiedzi - kampania społeczna dot. społeczności LGBT Lublinie
Kampania obejmuje działania na fizycznych nośnikach reklamowych oraz media lokalne.
● hasła promujące szacunek na tęczowym tle m.in. “Miłość to Miłość”, “Lublin miastem akceptacji”, „Lublin – miasto miłości” (część haseł w języku ukraińskim)
● 30 billboardów w 10 dzielnicach, w tym: Śródmieście, Wieniawa, Rury, Czechów Południowy, Kalinowszczyzna, Czuby Północne
● reklamy w lokalnej prasie
● termin: wrzesień 2020 r.

Tęczowy Ratusz
Tęczowa iluminacja na fasadzie Ratusza w kolorach tęczy LGBT z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii i Transfobii, tj. w dniu 17 maja, oraz w dniu Marszu Równości.

Publikacja o miejscach i osobach związanych ze społecznością LGBT+ w Lublinie (format: e-book)
Opracowanie historii miejsc i osób związanych z lubelską społecznością LGBT. Projekt o charakterze badawczym, którego celem jest rozpoznanie nieheteronormatywnych biografii osób, związanych z Lublinem, a także historii miejsc z nimi związanych lub miejsc ważnych dla lubelskiej społeczności LGBT.

Przegląd filmów LGBT
Bezpłatne pokazy filmów raz w tygodniu o stałej porze (np. poniedziałek, godz. 18). Filmy fabularne i dokumentalne o tematyce LGBT+, w tym filmy w połączeniu z problemami społecznymi, np. problemem przemocy domowej, dyskryminacji rasowej, uzależnień (dramaty obyczajowe), filmy biograficzne (o osobach ze społeczności LGBT), jak i filmy optymistyczne (komedie).

Warsztaty antydyskryminacyjne

Szacunkowe koszty projektu:
Publikacja o miejscach i osobach związanych ze społecznością LGBT+ w Lublinie (format: e-book)50 000,00 zł
Przegląd filmów LGBT 20 000,00 zł
"Sąsiedzi" - kampania społeczna dot. społeczności LGBT Lublinie.100 000,00 zł
Tęczowy Ratusz40 000,00 zł
Warsztaty antydyskryminacyjne30 000,00 zł
SUMA:240 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Brak linków.

Załączniki:
Brak plików.

Autorzy projektu:
Brak danych.

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena pozytywna

Powrót do listy projektów