Montaż i obsługa kamer monitoringu miejskiego w dzielnicy Felin

Numer identyfikacyjny projektu: D - 22

Dzielnice: Felin

Opis skrócony:
Przedstawiony projekt dotyczy bezpieczeństwa mieszkańców oraz ich mienia. Projekt zakłada montaż i obsługę kilku kamer monitoringu miejskiego przy placu zabaw, na parkingach oraz przy blokach komunalnych na ulicy Zygmunta Augusta 30,32,34.
Statystyki wskazują, że stworzenie sieci monitoringu miejskiego przyczynia się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa w okolicy instalacji kamer. Z jednej strony monitoring pomaga wykrywać sprawców przestępstw i wykroczeń, a z drugiej zaś strony sama obecność kamer działa w sposób prewencyjny. Dzięki temu zmniejsza się ilość przestępstw i zachowań niepożądanych, a to z kolei wpływa pozytywnie na komfort i jakość życia mieszkańców. Realizacja tego projektu bezapelacyjnie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców w dzielnicy Felin. Na potwierdzenie słuszności tej tezy są dotychczasowe, pozytywne efekty istnienia sieci monitoringu w innych dzielnicach naszego miasta.

Opis rozszerzony:
Projekt ten zakłada montaż i obsługę kilku kamer monitoringu miejskiego przy placu zabaw, na parkingach oraz przy blokach komunalnych na ulicy Zygmunta Augusta 30,32,34.
Kamery monitoringu mogłyby być zamontowane np. na latarniach lub na budynkach mieszkalnych.
Statystyki wskazują, że stworzenie sieci monitoringu miejskiego przyczynia się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa w okolicy instalacji kamer. Z jednej strony monitoring pomaga wykrywać sprawców przestępstw i wykroczeń, a z drugiej zaś strony sama obecność kamer działa w sposób prewencyjny. Dzięki temu zmniejsza się ilość przestępstw i zachowań niepożądanych, a to z kolei wpływa pozytywnie na komfort i jakość życia mieszkańców. Realizacja tego projektu bezapelacyjnie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców w dzielnicy Felin. Rodzice będą spokojniejsi o swoje dzieci bawiące się w pobliżu monitoringu, a mieszkańcy o swoje samochody zaparkowane na parkingach. Na potwierdzenie słuszności tej tezy są dotychczasowe, pozytywne efekty istnienia sieci monitoringu w innych dzielnicach naszego miasta.

Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja (Wymagana w przypadku projektów inwestycyjnych. Szacunkowy koszt dokumentacji to ok. 5% całości inwestycji)7 500,00 zł
zakup i montaż 6 kamer monitoringu miejskiego150 000,00 zł
SUMA:157 500,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Brak linków.

Załączniki:
Montaz i obsluga kamer-lista.pdf

Autorzy projektu:
ROBERT SZULC609948939omega1971@wp.pl

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena pozytywna: do wysokości środków. Lokalizacje zostaną ustalone na etapie realizacji.

Powrót do listy projektów