Plac zabaw na „piątkę”.

Numer identyfikacyjny projektu: M - 97

Dzielnice: Czechów Południowy

Opis skrócony:
Nasza szkoła jest w trakcie przekształcania się z Gimnazjum nr 5 w Szkołę Podstawową nr5 oraz budowania bazy dydaktycznej dla klas młodszych. Na dzień dzisiejszy brakuje nam przyszkolnych obiektów rekreacyjnych.
Projekt zakłada zakup wielofunkcyjnego placu zabaw, który wpłynie na jakość i efektywność spędzania czasu na świeżym powietrzu, gdyż taka forma zabawy sprawia dzieciom wiele radości, zachęca do aktywności fizycznej, stwarza okazję do treningu umiejętności społecznych oraz wspiera rozwój młodego człowieka. Plac zabaw to wspaniały prezent dla dzieci, pozwalający na stworzenie miejsca zapewniającego ruch i wypoczynek, a przy tym zaspokojenie jednej z priorytetowych potrzeb szkoły. Realizacja tego projektu przysłuży się naszym uczniom i społeczności lokalnej. Każdy głos jest ważny. W związku z tym zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie naszego projektu poprzez oddanie głosów.
Pomóż dzieciom stworzyć fantastyczne warunki do zabawy i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Opis rozszerzony:
Misją rodziców dzieci najmłodszych, jak również Rady Rodziców i jest stworzenie placu zabaw, który inspiruje do zabawy, przynosi szereg korzyści dla zdrowia, rozwoju fizycznego i psychicznego dzieci. Każdy rodzić dobrze rozumienie jak istotny dla każdego człowieka jest okres dzieciństwa. Podstawową funkcją placu zabaw jest zachęcanie dzieci do zabaw ruchowych i wysiłku fizycznego, który jest niezbędny dla ich rozwoju, jak również nauki.
Z tego powodu plac będzie zlokalizowany w bliskim otoczeniu sal lekcyjnych najmłodszych uczniów szkoły. Przestrzeń ta jest ogrodzona i bezpieczna a w bliskiej lokalizacji znajdują się drzewa, które stworzą cień i miejsce chwilowego odpoczynku.
Wskazana lokalizacja mieści się w granicach administracyjnych działki użytkowanej przesz Szkołę Podstawową nr 5, a grunt stanowi własność Gminy Lublin. Plac zabaw to gotowy kompleks zabawowo - edukacyjny z bezpieczną nawierzchnią.

Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja9 000,00 zł
Urządzenia placu zabaw70 000,00 zł
Nawierzchnia elastyczna87 000,00 zł
Montaż urządzeń9 000,00 zł
SUMA:175 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Rada Rodziców SP5http://www.sp5.lublin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=32&Itemid=59

Załączniki:
Projekt.png
Zezwolenie.jpg
Mapa.jpg

Autorzy projektu:
Tomasz Małecki Przewodniczący Rady Rodziców790308518tomasz.lubelskie@gmail.com

Lokalizacja na mapie Google:
Brak ustalonej lokalizacji.
Opinia projektu:
Ocena pozytywna

Powrót do listy projektów