Pogodna ulica sąsiadów zachwyca

Numer identyfikacyjny projektu: D - 75

Dzielnice: Bronowice

Opis skrócony:
Projekt dotyczy modernizacji fragmentu ciągu pieszo-jezdnego pomiędzy ulicą Pogodną a ulicą Jesienną poprzez wymianę nawierzchni na kostkę i dodatkowe miejsca postojowe. Obecnie odcinek ten jest dziurawy, nie był remontowany od lat, mimo że korzysta z niego wielu mieszkańców, w tym pieszych.

Opis rozszerzony:
Projekt dotyczy modernizacji fragmentu ciągu pieszo-jezdnego pomiędzy ulicą Pogodną a ulicą Jesienną (wzdłuż bloku przy ul. Pogodna 38). Według obliczeń wykonanych na geoportalu miejskim fragment ten ma odległość ok. 140 metrów i szerokość ok. 3 metry (szacunkowo 420 m2).

Jest to niewielki odcinek, ale korzysta z niego wielu mieszkańców – m.in. bloków przy ul. Jesienna 1, Jesienna 2, Jesienna 4, Pogodna 38, Pogodna 40, mieszkańcy domów jednorodzinnych zlokalizowanych w okolicy. Tym fragmentem podążają pieszo mieszkańcy w/w bloków i domów oraz osoby mieszkające przy ul. Zimowej, klienci banku przy ul. Zimowej oraz mieszkańcy osiedla odwiedzający administrację osiedla Pogodna.

Jednocześnie ten fragment drogi jest pełen dziur i nierówności, co jest utrudnieniem nie tylko dla kierowców, ale i pieszych (zwłaszcza po opadach deszczu). Według statystyk lubelskiej policji, 24% wypadków drogowych dotyczy najechania pieszego.

Celem projektu jest położenie nowej nawierzchni na tym odcinku drogi (w formie kostki, tak jak jest to wykonane przy ul. Jesiennej 1 na odcinku który łączy się ze wskazanym odcinkiem) oraz wykonanie i oznakowanie miejsc postojowych przy ogrodzeniu od strony bloku przy ul. Krańcowa 113.

Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja (Wymagana w przypadku projektów inwestycyjnych. Szacunkowy koszt dokumentacji to ok. 5% całości inwestycji)10 000,00 zł
Remont nawierzchni drogi (położenie kostki)170 000,00 zł
Wykonanie i wymalowanie 4 miejsc postojowych30 000,00 zł
SUMA:210 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Brak linków.

Załączniki:
Brak plików.

Autorzy projektu:
Krzysztof Jakubowski513979597arcyk1987@gmail.com

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena pozytywna z zastrzeżeniem, że koszt realizacji to 300 000 zł.

Powrót do listy projektów