Pokochaj Bieganie w Lublinie!

Numer identyfikacyjny projektu: O - 63

Dzielnice:

Opis skrócony:
Projekt Pokochaj bieganie w Lublinie! adresowany jest do każdej osoby, dla której ważna jest aktywność fizyczna. Celem głównym projektu jest zachęcenie jak największej liczby mieszkańców Lublina (zarówno dorosłych jak i dzieci) do systematycznej aktywności fizycznej. Zadanie realizowane będzie dwutorowo – poprzez prowadzenie systematycznych treningów biegowych oraz organizację cyklu biegów na zmiennych dystansach 5 i 10 kilometrów – dla dorosłych oraz na dystansach od 50 do 1000 m dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy po ukończeniu biegów otrzymają atrakcyjny element wyposażenia biegacza, przydatny także podczas indywidualnych treningów.

Opis rozszerzony:
Projekt Pokochaj bieganie w Lublinie! adresowany jest do każdej osoby, dla której ważna jest aktywność fizyczna. Celem głównym projektu jest zachęcenie jak największej liczby mieszkańców Lublina (zarówno dorosłych jak i dzieci) do systematycznej aktywności fizycznej. Zadanie realizowane będzie dwutorowo – poprzez prowadzenie systematycznych treningów biegowych oraz organizację cyklu biegów na zmiennych dystansach 5 i 10 kilometrów – dla dorosłych oraz na dystansach od 50 do 1000 m dla dzieci i młodzieży.

W ramach zadania organizowane będą regularne zajęcia biegowe prowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów. Zajęcia będą miały formę bezpłatnych, otwartych spotkań odbywających się w regularnych odstępach czasu. Treningi odbywać się będą w dwóch grupach dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Poziomem oraz intensywnością przystosowane będą do poziomu uczestników, tak by w zajęciach mogły uczestniczyć zarówno osoby, które systematycznie biegają jak również te, które przygodę z bieganiem dopiero rozpoczynają. Do treningów można włączyć się w dowolnym momencie.

W ramach projektu Pokochaj bieganie w Lublinie!, przeprowadzonych zostanie siedem biegów na zmiennych dystansach 5-ciu i 10-ciu kilometrów.
Biegi na dystansie 5-ciu kilometrów odbędą się będą wczesną wiosną oraz jesieni Ten cykl organizowany jest przede wszystkim z myślą o osobach, które chcą rozpocząć lub niedawno rozpoczęły swoją przygodę z bieganiem. Dystans, limit czasowy oraz ukształtowanie terenu dostosowane są do możliwości każdego, kto pojawi się na linii startu. Stanowi to formę zachęty i motywacji do rozpoczęcia aktywnego trybu życia. Jednocześnie, dla wszystkich osób już biegających jest formą sprawdzianu kondycji i postępu treningowego na tle innych zawodników.

Cztery biegi 10-cio kilometrowe, w szczególności dedykowane są dla osób już biegających, jako forma motywacji, sprawdzianu własnych możliwości oraz przygotowania do biegów dłuższych, takich jak maraton. Jednocześnie są to biegi otwarte, w których może startować każdy kto czuje się na siłach przebiec taki dystans. Biegi 10 kilometrowe odbywać się będą w odstępach 2 – 3 miesięcy.

Wszystkie imprezy biegowe odbędą się na terenie miasta Lublin, a trasy poszczególnych biegów będą zmieniane, tak by były atrakcyjne zarówno dla osób początkujących jak i dla stałych uczestników. Aby zachęcić mieszkańców Lublina do aktywnego stylu życia oraz uczestnictwa w imprezach biegowych odbywających się w Lublinie, w każdym z biegów stworzona zostanie specjalna klasyfikacja Mieszkańca Lublina. Uczestnicy po ukończeniu biegów otrzymają atrakcyjny element wyposażenia biegacza, przydatny także podczas indywidualnych treningów.

Szacunkowe koszty projektu:
Organizacja treningów20 000,00 zł
Organizacja biegów, zakup gadżetów biegowych260 000,00 zł
Promocja oraz koordynacja projektu20 000,00 zł
SUMA:300 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Brak linków.

Załączniki:
Brak plików.

Autorzy projektu:
Anna Jakubiec533-335-614jakubiec.anna88@gmail.com

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena pozytywna

Powrót do listy projektów