przeRysowani

Numer identyfikacyjny projektu: O - 47

Dzielnice: Stare Miasto, Śródmieście

Opis skrócony:
Projekt polega na zrzeszeniu ludzi, zarówno młodszych jak i starszych do połączenia pasji rysowania. Chcemy zaprosić wybitnych artystów do prowadzenia warsztatów z rysunku, malarstwa. Warsztaty trwałyby cyklicznie. W zależności od tego jak artystom odpowiadałoby przyjechać do Lublina, próbowalibyśmy to ustalać z nimi. Celem jest szerzenie wiedzy z zakresu rysunku i malarstwa, pogłębianie pasji. Na koniec warsztatów w jednym miejscu zorganizowany zostałby wernisaż pokazujący prace uczestników.

Opis rozszerzony:
Cały cykl będzie trwał mniej więcej 2 miesiące. Odsłona jesienna i wiosenna. Artyści z całej polski zjeżdzają do Lublina i prowadzą warsztaty z rysunku w Domu Kultury pod Akacją na Starym Mieście. Zajęcia odbywają się 2-3 razy w tygodniu. Grupy dziecięce, młodzieżowe i dla dorosłych. Wszystko dostosowane wiekowo, każda grupa wiekowa ze sobą. Nie będzie łączenia grup. Zajęcia warsztatowe trwają 3-4 godziny w ciągu dnia. Każdy uczy się, a być może doskonali swoje umiejętności z rysunku i malarstwa. Po dwóch miesiącach wspólnej pracy organizowany jest wernisaż w Centrum Kultury w Lublinie lub w Centrum Spotkania Kultur. Wernisaż wszystkich, którzy uczestniczyli w warsztatach. Każdy będzie mógł podziwiać swoje prace. W zależności od pogody będzie zorganizowanie pikniku lub spotkania w wynajętym lokalu dla wszystkich chętnych. Będzie można przyjść i porozmawiać z artystami, uczestnikami i poznać ciekawych ludzi z podobną pasją.
Na koniec, jeżeli autorzy prac się zgodzą oddamy do licytacji na cele charytatywne. Cele do uzgodnienia. Z pewnością będzie to cel lokalny, skierowany bardziej na okolice Lublina.

Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja (Wymagana w przypadku projektów inwestycyjnych. Szacunkowy koszt dokumentacji to ok. 5% całości inwestycji)0,00 zł
Wynagrodzenie dla artystów100,00 zł
wynajęcie sali w Domu Kultury zł/h60,00 zł
Nocleg dla artystów 5 000,00 zł
materiały na warsztaty (papier, przybory do rysunku itd)7 000,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
SUMA:12 160,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Fanpage na Facebookuhttps://www.facebook.com/PrzeRysowani-436084470472592/

Załączniki:
Brak plików.

Autorzy projektu:
Kamila Chylińska502379067kamila.chylinska6@gmail.com
Wiktoria Dziadosz724803201wika990@wp.pl

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena pozytywna koszt zwiększony do 23 600

Powrót do listy projektów