Rewitalizacja BikeParku Lublin przy ulicy Janowskiej 74

Numer identyfikacyjny projektu: M - 11

Dzielnice: Wrotków, Zemborzyce

Opis skrócony:
Projekt zakłada rewitalizację BikeParku Lublin, czyli największego takiego kompleksu w Europie. Obiekt na którym znajdują się tory rowerowe o różnym stopniu zaawansowania oraz jedyny tor do BMX Racing w tej części Polski wymaga gruntownego remontu. Planowane jest wykonanie nowej bramki startowej, zadaszenia górki startowej, wymiana nawierzchni oraz odwodnień na torach, stworzenie systemu nawadniania oraz wytyczenie pętli Cross-Country wokół obiektu. Dodatkowo istnieje potrzeba nasadzenia roślin, które będą chroniły przed słońcem oraz wiatrem. Ten obiekt pomoże rowerzystom nauczyć się kontrolować rower, własne ciało a co za tym idzie zmniejszy ryzyko wypadków z udziałem rowerzystów.
Ponadto do obiektu została już doprowadzona ścieżka rowerowa która pozwoli na bezpieczne dotarcie na obiekt.

Opis rozszerzony:
Projekt zakłada rewitalizację BikeParku Lublin (działka numer:25,numer obrębu:20,arkusz mapy numer 7,obręb Majdan Wrotkowski). Wymagana jest wymiana nawierzchni na torach rowerowych wraz z odwodnieniami, ułożenie na nowo kostki brukowej na górce startowej oraz wykonanie jej zadaszenia, niezbędne jest również wykonanie systemu doprowadzającego wodę do każdego z torów rowerowych co pomoże w utrzymaniu ich w odpowiedniej kondycji. Niezbędne jest również wykonanie nowej bezpiecznej bramki startowej zgodnie z zaleceniami Międzynarodowej Unii Kolarskiej i stosownych przepisów, które jednoznacznie opisują takie bramki.
Niezbędne jest również nasadzenie drzew i krzewów, które będą chroniły przed wiatrem i słońcem.
Planowane jest dodatkowo wytyczenie pętli XC wokół obiektu, wraz z przeszkodami na której będą mogli trenować wszyscy zapaleńcy kolarstwa.
Gdy obiekt zostanie zrewitalizowany będzie możliwa na nim organizacja najważniejszych zawodów w Europie takich jak Puchary Europy.
Obiekt pomoże wszystkim amatorom kolarstwa zapoznanie się ze swoimi możliwościami w bezpieczny sposób co znacząco przełoży się na zmniejszenie wypadków z udziałem rowerzystów.Dzieci i młodzież będą mogły rozwijać swoje pasje i zainteresowania co w przyszłości może przełożyć się na osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja (Wymagana w przypadku projektów inwestycyjnych. Szacunkowy koszt dokumentacji to ok. 5% całości xinwestycji)15 000,00 zł
Wykonanie bramki startowej60 000,00 zł
Wymiana nawierzchni na torach rowerowych130 000,00 zł
Nasadzenia drzew i krzewów20 000,00 zł
Samoobsługowa stacja naprawy rowerów4 000,00 zł
Budowa zadaszenia na górce startowej50 000,00 zł
Wykonanie systemu nawadniania10 000,00 zł
Stworzenie pętli XC wokół obiektu10 000,00 zł
SUMA:299 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Brak linków.

Załączniki:
2014 maj.jpg
2015 lipiec.jpg
2016maj.jpg
2016maj2.jpg
2016maj3.jpg

Autorzy projektu:
Agnieszka Gacek534787199agagacek123@o2.pl

Lokalizacja na mapie Google:

Powrót do listy projektów