Rozbudowa placu zabaw przy Zygmunta Augusta 30,32,34

Numer identyfikacyjny projektu: D - 19

Dzielnice: Felin

Opis skrócony:
Chciałbym zaproponować przy blokach komunalnych na ulicy Zygmunta Augusta 30,32,34 rozbudowę istniejącego, lecz ubogiego w urządzenia placu zabaw, na którym mogłyby znaleźć się różne urządzenia do zabawy dla mniejszych i większych dzieci. Dla mniejszych dzieci proponuję wykonanie zadaszenia piaskownicy i zamontowanie karuzeli oraz huśtawki podwójnej dla matki z małym dzieckiem. Dla dzieci większych elementy wspinaczkowe,większa ślizgawka i huśtawki zwykłe jak i np. bocianie gniazdo oraz domek do zabawy czy stół do tenisa stołowego. Plac powinien być wyłożony płytami gumowanymi dla bezpieczeństwa dzieci. Plac także powinien być wyposażony w ławki dla rodziców i opiekunów,a także w kosze na śmieci.
Nowe urządzenia do zabawy, nowoczesne i bezpieczne, których tak brakuje w pobliżu z pewnością zachęci dzieci do zabawy na świeżym powietrzu oraz wpłynie na jakość i efektywność spędzania przez nie wolnego czasu.
Dodam także, że z placu korzystają też często dzieci z przedszkola 84.

Opis rozszerzony:
Proponujemy przy blokach komunalnych na ulicy Zygmunta Augusta 30, 32, 34 na działce miejskiej nr 49/3 rozbudowę obok istniejącego,lecz ubogiego w urządzenia placu zabaw,na którym mogłyby znaleźć się różne urządzenia do zabawy dla mniejszych i większych dzieci.
Dla mniejszych dzieci proponuję wykonanie zadaszenia piaskownicy i zamontowanie karuzeli oraz huśtawki podwójnej dla matki z małym dzieckiem. Dla dzieci większych budowę elementów wspinaczkowych, montaż większej ślizgawki i huśtawek zwykłych, ale także innych np. bocianie gniazdo oraz budowę domku do zabawy czy stołu do tenisa stołowego. Plac powinien być wyłożony płytami gumowanymi dla bezpieczeństwa dzieci. Powinien być także wyposażony w ławki dla rodziców i opiekunów,a także w kosze na śmieci. Dookoła ogrodzenia placu można byłoby także wykonać chodnik z kostki brukowej,co sprzyjałoby maluchom jeździć różnymi pojazdami.
Dzieci, a jest ich dość sporo w tej okolicy teraz biegają po pobliskiej budowie,parkingach oraz ulicach co nie sprzyja ich bezpieczeństwu. Nowe urządzenia do zabawy,nowoczesne i bezpieczne,których tak brakuje w pobliżu z pewnością zachęci dzieci do zabawy na świeżym powietrzu właśnie na placu oraz wpłynie na jakość i efektywność spędzania przez nie wolnego czasu. Dodam także,że z placu korzystają też często dzieci z przedszkola nr 84.

Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja (Wymagana w przypadku projektów inwestycyjnych. Szacunkowy koszt dokumentacji to ok. 5% całości inwestycji)15 000,00 zł
Budowa 7 elementowego placu zabaw wraz z ogrodzeniem i ławkami 150 000,00 zł
Budowa domku do zabawy dla dzieci20 000,00 zł
Budowa stołu do tenisa stołowego20 000,00 zł
Wyłożenie placu zabaw płytami gumowanymi70 000,00 zł
urządzenia inne np.tablica do rysowania,liczydła,łamigłówki tablicowe itp.19 000,00 zł
Dobudowanie 15 metrów chodnika z krawężnikiem6 000,00 zł
SUMA:300 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Brak linków.

Załączniki:
Brak plików.

Autorzy projektu:
ROBERT SZULC609948939omega1971@wp.pl

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena pozytywna

Powrót do listy projektów