Ścieżka rowerowa przy północnej - bezpieczniej na Czechów/ Botanik/ Skansen/ Szerokie i do Śródmieścia

Numer identyfikacyjny projektu: D - 101

Dzielnice: Czechów Południowy

Opis skrócony:
Dotyczy budowy krótkiego, ale ważnego odcinka ścieżki rowerowej obok ruchliwego odcinka ul. Północnej - od ul. Kosmowskiej do istniejącej ścieżki przy rondzie W. Pileckiego. Ścieżka o szerokości 2,5 m poprowadzona zostanie z dala od jezdni w pasie zieleni pomiędzy ul. Północną a al. Solidarności. Jej realizacja poprawi połączenia między osiedlowe Czechowa, Sławina, Sławinka i Szerokiego i umożliwi bezpieczniejszy dojazd: m.in. do Mc Donalda, na Sławinek, na osiedle Botanik, na Sławin (Poligonowa, Willowa, Zbożowa), do Ogrodu Botanicznego i Skansenu oraz z zachodnich dzielnic w kierunku Śródmieścia.
To fragment docelowej ścieżki wzdłuż doliny rzeki Czechówki, która wykorzystując brak wzniesień, ma połączyć 7 dzielnic miasta oraz Stare Miasto z Ogrodem Botanicznym i Skansenem, gdzie zaczyna się szlak rowerowy z Lublina do Kazimierza Dolnego przez Nałęczów i kilku kilometrowa ścieżka wzdłuż al. Solidarności. Trasa jest zgodna ze Strategią realizacji dróg rowerowych w m. Lublin - 2014 r.

Opis rozszerzony:
Ścieżka o szerokości 2,5 m i nawierzchni asfaltowej poprowadzona zostanie z dala od jezdni w pasie zieleni pomiędzy ul. Północną a al. Solidarności na odcinku: od istniejącej ścieżki przy rondzie rotmistrza W. Pileckiego do ul. I. Kosmowskiej, co poprawi bezpieczeństwo przejazdu rowerzystów.
Jest to miejsce przewidziane na budowę tej ścieżki od roku 2008 (Koncepcja dla UM Lublin) i powtórzone w ww. Strategi z roku 2014 r.
Wjazd na ścieżkę od strony zabudowy mieszkalnej Czechowa: przez ul. I. Kosmowskiej (m. in. dojazd na tą ulicę ze ścieżki z ul. J. Kiepury), przez ul. L. Rogowskiego (m. in. bezpośrednio ze ścieżki wzdłuż al. Smorawińskiego) lub od wschodu dzielnicy ulicą Północną.
Realizacja zadania do wysokości 300 tys. zł. Zakłada się, że ta kwota wystarczy do doprowadzenia ścieżki od strony ronda na wysokość przejścia do ul. Kosmowskiej (z uwagi zbliżone do docelowych niwelety terenu na trasie oraz brak kolizji - jedynie kilka małych drzew do przesadzenia od strony ronda i kilka słupków do przestawienia od oznaczania zasuw na wysokości kładki dla pieszych nad al. Solidarności).
Ponadto nie trzeba będzie ponosić kosztów na poprawienie bezpieczeństwa z obecnego zjazdu z istniejącego odcinka ścieżki od strony ronda W. Pileckiego na jezdnię ul. Północnej (śluza?), gdzie w ostatnim czasie doszło do kilku groźnych zagrożeń życia rowerzystów.
Zadanie będzie realizowane na działce 15/2 ar. 3, obr.3 Czechów I.

Cały zaproponowany odcinek ścieżki znajduje się w dzielnicy Czechów Południowy i jej realizacja umożliwi bezpieczny dojazd z tej dzielnicy do dzielnic zachodnich (Sławinek, Sławin, Szerokie), do Skansenu, do pięknej doliny rzeki Czechówki i do ścieżki rowerowej powstałej podczas budowy przedłużenia al. Solidarności do obwodnicy miasta w kierunku Dąbrowicy i Nałęczowa.

Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja (Wymagana w przypadku projektów inwestycyjnych. Szacunkowy koszt dokumentacji to ok. 5% całości inwestycji)15 000,00 zł
Roboty budowlane285 000,00 zł
SUMA:300 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Brak linków.

Załączniki:
SCIEZKA ROWEROWA PRZY POLNOCNEJ - BEZPIECZNIEJ NA CZECHOW-BOTANIK-SKANSEN-SZEROKIE I DO SRODMIESCIA.PDF
Fot. nr 1 - Od tego miejsca zaczynamy, po lewej niebezpieczny wjazd na ruchliwa ul. Polnocna.jpg
Fot. nr 4 - Tu skonczymy sciezke, ale tylko na razie.jpg
Fot. nr 2 - Tedy prowadzimy sciezke aby nie jechac po jezdni lub po chodniku.jpg
Fot. nr 3 - Jw. widok od strony Czechowa.jpg
Fot. nr 5 - Tedy w przyszlosci poprowadzimy sciezke do Srodmiescia.jpg
Fot. nr 6 - Nowe mozliwosci dla Czechowa - Pulawska, Sikorskiego.jpg
Fot. nr 7 - Nowe mozliwosci dla Czechowa - Slawinek, Polnocna, Botanik.jpg
Fot. nr 8 - Nowe mozliwosci dla Czechowa - Botanik, Slawin, Poligonowa.jpg
Fot. nr 9 - Nowe mozliwosci dla Czechowa - Polnocna, Skansen, Szerokie, Naleczow, Kazimierz.jpg
Fot. nr 10 - Nowe mozliwosci dla Czechowa - kilka km wzdluz al. Solidarnosci na zachod.jpg

Autorzy projektu:
RADOSŁAW OSIAK724340353radoslaw_osiak@wp.pl

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena pozytywna

Powrót do listy projektów