Siłownia na świeżym powietrzu w Zemborzycach

Numer identyfikacyjny projektu: M - 43

Dzielnice: Zemborzyce

Opis skrócony:
Siłownia na świeżym powietrzu 5 - elementowa z urządzeniami do kalisteniki.

Celem projektu jest wzbudzenie wśród mieszkańców dzielnicy nawyków dbałości o zdrowie i wzrost aktywności sportowej.

Opis rozszerzony:
Proponowaną lokalizacją budowy siłowni na świeżym powietrzu jest działka nr 188 leżąca w centralnym punkcie Zemborzyc, w niedalekim sąsiedztwie ścieżki rowerowej wokół Zalewu Zemborzyckiego oraz rowerowych szlaków turystycznych. Działka nr 188 jest własnością Gminy Lublin.
Adresatami działania są mieszkańcy Dzielnicy Zemborzyce oraz innych dzielnic Lublina. Środowisko mieszkańców dzielnicy jest bardzo zróżnicowane zarówno pod względem wykształcenia i o różnym statusie społecznym.
Dzięki projektowi wzmocni się szeroko rozumiana infrastruktura dzielnicy, przez co dodatkowo wyrówna się dostęp do dóbr i usług mieszkańcom Dzielnicy Zemborzyce jak też mieszkańcom innych dzielnic.
1. Zagospodarowanie przedmiotowego terenu z uwagi na lokalizację w sąsiedztwie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, Praktyki Stomatologicznej, Zespołu Szkół Nr 8, sklepów, Domu Parafialnego, przystanku komunikacji miejskiej, ścieżki rowerowej przebiegającej wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego gwarantuje powodzenie w realizacji zadań życia społeczno-kulturalnego zarówno dzielnicy Zemborzyce jak również innych dzielnic Lublina.

Siłownia na świeżym powietrzu wraz z urządzeniami do kalisteniki wpłynie korzystnie na rozwój sportu i wiążącego się z nim zdrowego stylu życia. Siłownie zewnętrzne cieszą się dużym zainteresowaniem. Ich głównym celem jest odciągnięcie młodzieży od komputerów i zabicie nudy. Regularny ruch zapewnia dobry rozwój dzieci, młodzieży, seniorów a także zapobiega kontuzjom i schorzeniom u osób dorosłych i seniorów. Szczególnie korzystny wpływ ma ruch na świeżym powietrzu. Nie każdego z mieszkańców dzielnicy a także mieszkańców innych dzielnic Lublina, użytkowników ścieżki rowerowej wzdłuż zalewu, stać na korzystanie z siłowni komercyjnej, dlatego taka nieodpłatna opcja byłaby bardzo dobrą alternatywą dla wszystkich grup społecznych od młodzieży po seniorów a także rowerzystów i spacerowiczów z innych dzielnic Lublina przebywających na terenie ścieżki rowerowej wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego. Urządzenia do kalisteniki są nieskomplikowane, ale wymagają charakterystycznej konstrukcji. Coraz więcej młodzieży ćwiczy ten rodzaj sportu z uwagi na jego bardzo dobry wpływ na kondycję fizyczną i zdrowie. Duża część młodzieży w dzielnicy uprawia ten sport, jednakże brak jest odpowiednich urządzeń do osiągnięcia głębszych tajników tego sportu.
Ponadto realizacja projektu poprawi w dużej mierze estetykę przestrzeni dzielnicy i poziom zaspokojenia potrzeb mieszkańców.

Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja (Wymagana w przypadku projektów inwestycyjnych. Szacunkowy koszt dokumentacji to ok. 5% całości inwestycji)10 000,00 zł
Siłownia 6 - elementowa na świeżym powietrzu z urządzeniami do kalisteniki90 000,00 zł
SUMA:100 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Brak linków.

Załączniki:
Brak plików.

Autorzy projektu:
Renata Bieńko538120328renatab0@vp.pl
Małgorzata Wojciechowska667-194-872-mw28042001@gmail.com

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena pozytywna z zastrzeżeniem, że koszt stacji rowerowej to 180 000 zł. Wartość projektu należy podnieść do 270 000 zł

Powrót do listy projektów