Utworzenie miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Puchacza w Lublinie

Numer identyfikacyjny projektu: D - 9

Dzielnice: Bronowice

Opis skrócony:
Projekt zakłada budowę ogólnodostępnych miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Puchacza dla mieszkańców oraz potencjalnych użytkowników poprzez utwardzenie rozjeżdżonych trawników przez ułożenie płyt ażurowych od ulicy Lotniczej do skrzyżowania z ul. Krańcową. Projekt zakłada przystosowanie miejsc parkingowych do istniejącej zieleni bez konieczności agresywnego ingerowania w przestrzeń miejską.

Opis rozszerzony:
Projekt zakłada utworzenie miejsc parkingowych przy ulicy Puchacza nr działki 12 arkusz mapy 9, nr obrębu19 Majdan Tatarski. Jest to inwestycja szczególnie ważna dla mieszkańców. Utworzenie dodatkowych miejsc postojowych ułatwi codzienne funkcjonowanie mieszkańców, którzy niejednokrotnie są zmuszeni przejeżdżać po osiedlu kilkukrotnie, aby zaparkować. Poszczególne miejsca są zajmowane również przez petentów Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK zlokalizowanego przy ulicy Puchacza oraz klientów sklepów i targu w pobliżu ww lokalizacji. Obecnie za dodatkowe miejsca postojowe służą rozjeżdżone trawniki, okolice przejść dla pieszych, chodniki. W okresie letnim kilkukrotne wjeżdżanie na suche trawniki wzbija tumany kurzu, w okresach jesienno-zimowych, ulice pokrywają się błotem. Ponadto zostawiane wszędzie samochody utrudniają wyjazd z uliczek dojazdowych stwarzając zagrożenie zarówno dla kierowców jak i pieszych. Dzięki inwestycji obszar zyska właściwą funkcjonalność oraz estetykę. Nasze osiedle powstało w latach, gdzie liczba samochodów była niewielka. Ustawienie budynków nie przewidywało stale rosnącej liczby aut oraz utrudnień związanych z ich zaparkowaniem. Aktualnie osiedle przeżywa swoją drugą młodość. Coraz więcej osób wprowadza się do bloków ze względu na atrakcyjne położenie w pobliżu centrum miasta. W związku z tym zwiększa się również ilość samochodów, które w obecnych czasach są przedmiotem codziennego użytku.

Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja (Wymagana w przypadku projektów inwestycyjnych. Szacunkowy koszt dokumentacji to ok. 5% całości inwestycji)300 000,00 zł
SUMA:300 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Brak linków.

Załączniki:
Brak plików.

Autorzy projektu:
Renata Urban693029020regorg1@gmail.com

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena pozytywna z zastrzeżeniem możliwości wykonania do wysokości środków.

Powrót do listy projektów