WIENIAWA - Rewitalizacja Doliny rzeki Czechówki - utworzenie parku edukacyjno-sportowego - Bike City - miasteczko sportów

Numer identyfikacyjny projektu: D - 52

Dzielnice: Wieniawa

Opis skrócony:
Dzielnica, w której projekt będzie realizowany: Wieniawa

Skrócony opis projektu:

Na osiedlu Wieniawa między restauracją MacDonalds a Lidlem przy alei Solidarności w Lublinie pragniemy przywrócić tereny zielone mieszkańcom i stworzyć park edukacyjno-sportowy dostępny dla wszystkich - Bike City – miasteczko sportów ekstremalnych. W ośrodku
będą liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych – trasy dla biegaczy, tory
sprawnościowe, rowerowe trasy przełajowe XC, trasy rowerowe dla dzieci i początkujących,
struktury rekreacyjne – stoliki z ławkami, grille i altany aby rodzinny wypoczynek był jeszcze
bardziej atrakcyjny. Nieużytek zamieni się w park rekreacyjno-sportowy, zostaną wykonane
nasadzenia drzew i roślinności oraz inne prace, które poprawią walory obiektu. Takiego miejsca brakuje w Lublinie, dlatego zagłosuj na nasz projekt i przyczyń się do jego realizacji.

Opis rozszerzony:
Lokalizacja miejsca projektu: aleja Solidarności, działka nr 72/2; Lublin

Jest to teren dawnych działek, położony przy rzece Czechówce. Aktualnie działka jest nie zagospodarowana, zaśmiecona i zaniedbana. Chcemy reaktywować ten teren i oddać go do użytku mieszkańcom. Jest o co walczyć, ponieważ inwestycja może okazać się bardzo atrakcyjna dla wszystkich obywateli Lublina - od najmłodszych po najstarszych.
Obiekt Bike City - miasteczko sportów ekstremalnych - zostanie zaprojektowany od podstaw tak, aby najlepiej posłużył ludziom niezależnie od wieku.
Na obiekcie pojawią się atrakcje, których do tej pory nie można było spotkać w naszym mieście.
W ośrodku będzie można zarówno uprawiać sport i miło spędzać czas całymi rodzinami. Powstanie park, w który zostaną wkomponowane struktury rekreacyjne i sportowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. Stworzymy warunki do uprawiania wielu sportów - długą trasę przełajową XC dla rowerzystów, trasę do biegania, sprawnościowe tory przeszkód, profesjonalną trasę do dirt jumping′u, minirampę z prawdziwego zdarzenia dla fanów obiektów typu skateparku, trasy pumptrack i skilltrack o różnych poziomach trudności.
Na całej działce zostaną przeprowadzone prace związane z architekturą zieleni, działka zostanie uporządkowana i pojawi się nowa zieleń. W parku rozlokowane będą miejsca rekreacyjne, w upalne dni będzie można usiąść w drewnianych altanach, zrobić piknik i grill. Powstaną też ścieżki edukacyjne i zewnętrze klasy lekcyjne. Wszystko to na osiedlu Wieniawa, tuż przy centrum Lublina. Dla obiektu zostaną opracowane zasady funkcjonowania, aby zawsze na terenie panował porządek.
W ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego Lublina przyznane zostały środki na rewitalizację terenu z uwzględnieniem powstania w tym miejscu parku edukacyjno-sportowego. Porządki na działce rozpoczną się wiosną 2018, projekt na Budżet Obywatelski Lublina 2019 jest szansą na dalsze finansowanie projektu Bike City Lublin.

Autor projektu: Filip Sobkowiak, kontakt: lubelskascenadirtu@gmail.com

Szacunkowe koszty projektu:
Budowa struktur rekreacyjno-sportowych 1 010 000 zł
Architektura zieleni 180 000 zł

Suma 1 190 000 zł

Szacunkowe koszty projektu:
rewitalizacja i budowa struktur edukacyjno-sportowych1 000 000,00 zł
działania związane z architekturą zieleni180 000,00 zł
dokumentacja20 000,00 zł
SUMA:1 200 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Fanpage projektuhttps://www.facebook.com/Bikecitylublin/

Załączniki:
Brak plików.

Autorzy projektu:
Filip Sobkowiaklubelskascenadirtu@gmail.com

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena pozytywna z zastrzeżeniem, że koszt projektu podnieść
do 1 200 000 zł

Powrót do listy projektów