Wieniawa park rekreacyjno-sportowy dla mieszkańców - Bike City - miasteczko sportów ekstremalnych

Numer identyfikacyjny projektu: D - 72

Dzielnice: Wieniawa

Opis skrócony:
Na osiedlu Wieniawa między restauracją MacDonalds a Lidlem przy alei Solidarności w Lublinie pragniemy przywrócić tereny zielone mieszkańcom i stworzyć ośrodek rekreacyjno-sportowy dostępny dla wszystkich - Bike City – miasteczko sportów ekstremalnych. W ośrodku
będą liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych – trasy dla biegaczy, tory
sprawnościowe, rowerowe trasy przełajowe XC, trasy rowerowe dla dzieci i początkujących,
struktury rekreacyjne – stoliki z ławkami, grille i altany aby rodzinny wypoczynek był jeszcze
bardziej atrakcyjny. Nieużytek zamieni się w park rekreacyjno-sportowy, zostaną wykonane
nasadzenia drzew i roślinności oraz inne prace, które poprawią walory obiektu. Takiego miejsca brakuje w Lublinie, dlatego zagłosuj na nasz projekt i przyczyń się do jego realizacji.

Opis rozszerzony:
Lokalizacja miejsca projektu: aleja Solidarności, działka nr 72/2; Lublin

Jest to teren dawnych działek, położony przy rzece Czechówce. Aktualnie działka jest nie zagospodarowana, zaśmiecona i zaniedbana. Chcemy reaktywować ten teren i oddać go do użytku mieszkańcom. Jest o co walczyć, ponieważ inwestycja może okazać się bardzo atrakcyjna dla wszystkich obywateli Lublina - od najmłodszych po najstarszych.
Obiekt Bike City - miasteczko sportów ekstremalnych - zostanie zaprojektowany od podstaw tak, aby najlepiej posłużył ludziom niezależnie od wieku.
Na obiekcie pojawią się atrakcje, których do tej pory nie można było spotkać w naszym mieście.
W ośrodku będzie można zarówno uprawiać sport i miło spędzać czas całymi rodzinami. Powstanie park, w który zostaną wkomponowane struktury rekreacyjne i sportowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. Stworzymy warunki do uprawiania wielu sportów - długą trasę przełajową XC dla rowerzystów, trasę do biegania, sprawnościowe tory przeszkód, profesjonalną trasę do dirt jumping′u, minirampę z prawdziwego zdarzenia dla fanów obiektów typu skateparku, trasy pumptrack i skilltrack o różnych poziomach trudności.
Na całej działce zostaną przeprowadzone prace związane z architekturą zieleni, działka zostanie uporządkowana i pojawi się nowa zieleń. W parku rozlokowane będą miejsca rekreacyjne, w upalne dni będzie można usiąść w drewnianych altanach, zrobić piknik i grill.
Wszystko to na osiedlu Wieniawa, tuż przy centrum Lublina. Dla obiektu zostaną opracowane zasady funkcjonowania, aby zawsze na terenie panował porządek.

Szacunkowe koszty projektu:
Projekt20 000,00 zł
trasy100 000,00 zł
struktury rekreacyjne100 000,00 zł
ciągi komunikacyjn80 000,00 zł
SUMA:300 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
fan page:https://www.facebook.com/pg/Bikecitylublin

Załączniki:
Brak plików.

Autorzy projektu:
Filip Sobkowiak501167596lubelskascenadirtu@gmail.com

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena pozytywna z zastrzeżeniem należy wykonać w I etapie oczyszczenie i odwodnienie terenu. W ciągu roku możliwa jest także do wykonania dokumentacja projektowa w oparciu o przygotowaną w poprzednikch latach koncepcję.

Powrót do listy projektów