Zemborzyce chodnik na ulicy Pasiecznej (Tatarówka)

Numer identyfikacyjny projektu: D - 89

Dzielnice: Zemborzyce

Opis skrócony:
Projekt zakłada budowę chodnika o szerokości 1,2m wzdłuż całej długości ulicy Pasiecznej w Zemborzycach, w tym na przystankach "Ku Słońcu NŻ 01 oraz 02", a także postawienie wiaty przystankowej na przystanku "Ku Słońcu NŻ 02".

Ulica Pasieczna jest jedną z bardziej ruchliwych ulic w Zemborzycach, a brak oświetlenia, chodnika i zły stan drogi stwarzają niebezpieczeństwo dla kierowców jak i wielu poruszających się poboczami (często też po zmroku) pieszych, zamieszkujących ulice Ku Słońcu, Mrówczą oraz Sarnią.

Opis rozszerzony:
Zgłoszony przeze mnie projekt zakłada budowę chodnika o szerokości 1,2m wzdłuż całej długości ulicy Pasiecznej w Zemborzycach (po jednej stronie ulicy), w tym na przystankach "Ku Słońcu NŻ 01 oraz 02" (kawałka chodnika na przystanku po przeciwnej stronie o długości 5m), łącznie 870-880 mb chodnika o szerokości 1,2m, oraz ustawienia wiaty przystankowej na przystanku "Ku Słońcu NŻ 02". Ulica jest bardzo ruchliwa i w złym stanie technicznym. Dzięki temu projektowi poprawi się bezpieczeństwo wśród kierowców i pieszych uczęszczających tę ulicę. Wielu mieszkańców ulic Ku Słońcu, Mrówczej oraz Sarniej dociera pieszo tą ulicą na przystanki "Ku Słońcu" oraz przystanki znajdujące się na ulicy Krężnickiej. RÓWNIEŻ W NOCY! Warto dodać, że drogą tą poruszają się również dzieci. Postawienie wiaty przystankowej na przystanku "Ku Słońcu NŻ 02" ochroniłoby pieszych przed złymi warunkami pogodowymi podczas oczekiwania na autobus linii 78, który lubi się spóźniać.

Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja (Wymagana w przypadku projektów inwestycyjnych. Szacunkowy koszt dokumentacji to ok. 5% całości inwestycji)14 000,00 zł
880 mb chodnika o szerokości 1m265 000,00 zł
Wiata przystankowa na przystanku Ku Słońcu 0215 000,00 zł
SUMA:294 000,00 zł

Linki do stron i serwisów związanych z projektem:
Brak linków.

Załączniki:
Pasieczna.bmp

Autorzy projektu:
Oliwier Orlik500366932oliwierorlik@onet.pl

Lokalizacja na mapie Google:

Opinia projektu:
Ocena pozytywna z zastrzeżeniami – konieczna jest kompleksowa przebudowa drogi o szacunkowej wartości 750 000 zł, co znacznie wykracza poza możliwości projektu dzielnicowego. Dlatego proponujemy wykonanie dokumentacji oraz wiaty przystankowej.

Powrót do listy projektów